ProjeYalova

Protokol imar barışı için bilgilendirildi

İmar Barışı Kanunu Bilgilendirme Toplantısı Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve belediye başkanları da katıldı.

İmar Barışı Kanunu Bilgilendirme Toplantısı Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve belediye başkanları da katıldı.
Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, toplantı öncesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde vatandaşlarımıza İmar Barışı Kanununun tanıtılması amacıyla hazırlanan İmar Bankosunu gezerek vatandaşlarımızla bir süre sohbet etti. “İmar Barışı Kanunu” ile ilgili bilgilendirme toplantısı, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Varank, Belediye Başkanları, Belediyelerin ilgili birim amirleri ve personellerinin katılımıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya, “İmar Barışı Kanunu” ile ilgili bilgilendirme konuşması yaptı. Ulukaya konuşmasında, “İmar Barışı Kanunu”, İmar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek, yapı kayıt belgesiyle vatandaşın imar sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak olup başvurularla ilgili İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden bilgi alınabilecektir. 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapı ruhsatı olmayan veya yapı ruhsatı olduğu halde yapı ruhsatına aykırı olarak inşa edilmiş kırsal ve kentsel bölgelerdeki tüm yapıların sahipleri bu haktan yaralanabileceklerdir. İmar Barışı başvuruları 8 Haziran 2018 tarihinden itibaren başlamış olup 31 Ekim 2018 tarihinde başvurular sona erecektir. Bu gün itibariyle Türkiye genelinde başvuru sayısı toplam2 milyonu geçmiş olup ilimizde 1.876 başvuru alınmıştır” dedi.

“İmar Barışı Kanununu” tanıtan sunumun yapılmasının ardından soru cevap bölümünden sonra toplantı sona erdi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.